5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Costa Rica - Görögország 1-1 5-4:

Ruiz gólja után a görögök az egyenlítésért harcoltak, ami a 91. percben össze is jött. Hosszabbítás jön, Costa Rica emberhátrányban játszik.

Dráma a köbön....kiestek a görögök!

Nyolcaddöntő, Recife, játékvezető: Ben Williams (ausztrál).

Costa Rica: Navas - Gamboa (Acosta), González, Duarte, Umana, Díaz - Tejeda (Cubero), Borges, Ruiz - Campbell, Bolanos (Brenes). Szövetségi kapitány: Jorge Luis Pinto.

Görögország: Karnezisz - Toroszidisz, Manolasz, Papasztatopulosz, Holebasz - Maniatisz (Kacuranisz), Szamarisz (Mitroglu), Karagunisz, Hrisztodulopulosz - Szamarasz, Szalpingidisz (Gekasz). Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Sárga lap: Duarte (42.), Tejeda (48.), Granados (56.), Riuz (70.), Navas (90.), ill. Szamarisz (35.), Manolas (72.)
Piros lap: Duarte (66.)
Gólszerző: Ruiz (52.), ill. Papasztatopulosz

Görög labdavesztés, egy gyors passz, és Bolanos már lőhet is 14-ről, ám a kapu fölé bombázza.

Campbellt üti el Karagunisz a tizenhatos vonalán, az alapvonaltól fél méterre. A szabadrúgás senkinek sem jó.

Szalpingidisz kap remek keresztlabdát az ötös sarkán, és egyből lő, Navas térddel még bele tud érni, így lesz szöglet

Duartét megelőzi Hrisztodulopulosz a kaputól 25 méterre, így a görög egyedül mehetne kapura, a hibázó Costa Rica-i viszont lerántja. Sárgát kap Duarte. A szabadrúgást Karagunzs lágyan beíveli, Navasnak ez csemege.

Vége az első félidőnek. Mindkét csapat játéka meglepetés: Costa Rica tanácstalanul és pontatlanul játszik, nem úgy, mint a csoportmeccseken. A görögök pedig támadnak, ívelnek és kapura lőnek - már-már tetszetős akcióik vannak - nem úgy, mint a csoportmeccseken. Gól még nincs.

Tejeda rúg oda keményen Karagunisznak, sárgát kap a Costa Rica-i.
Pontatlanok a görögök, labdát veszítenek, pontosan passzolgatnak viszont a Costa Rica-iak, Ruiz takarásból, 17 méterről a hosszú alsóba belsőzi a labdát. 1-0
Videó>>>>

Tejeda helyére Cubero jön. Még ebben a percben megfogyatkozik Costa Rica: Duarte rúgja el Holebasz lábát, így megkapja a második sárgát érő piros lapot.
Nagyon nyomnak a görögök. Navas ment hatalmasat egy beívelés után.
Szabadrúgás ugyanonnan, ahonnan egy perce jött Karagunisz szabadrúgása. Holebasz íveli fel a labdát ezúttal, Manolasz fejel, de nem talál kaput.
Hrisztodulopulosz megveri a védőjét a szélen, a beadására Navas veti rá magát.
Egyenlítést ért egy felívelés. Gekasz kapura fordul, lövését még védi Navas, Papasztatopulosz ismétlése azonban a földről a kapuba pattan. 1-1.
Videó>>>>

A meccs rendes játékideje véget ért. Hosszabbítás következik.
Görög fölény, komolyabb helyzetig azonban nem jutnak el.
Megint Brenes jut lövéshez, a rövid felső fölé száll a bombája.
Gekasz kap indítást, a kimozduló Navas felszedi előle a labdát. A görög eltalálja Navas térdét, ezért ápilni kell a Costa Rica-i kapust.
Kontráznak a görögök, öt a kettő ellen mehetnek, de Hrisztodulopulosz a kapust találja el
Mitroglu lövését védi Navas.
Ennyi volt a játék, jönnek a tizenegyesek.

Büntetők: Az első pár mindkét tagja belőtte: Borges és Mitruglu is a hálóba talált. Ruiz is belövi. Hrisztodulopulosz sem hibázza el. Jön a harmadik kör: González büntetője is a hálóban. Holebaszé szintén. A negyedik körben Campbell bepasszolja a labdát a kapuba, Gekasz lövését viszont Navas kivédi.
Videó>>>

Az utolsó kör jön, ha Umana belövi, Costa Rica jut a legjobb nyolc közé. Umama pedig bevarrja a bal felsőbe.