5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Brazília - Hollandia 0-3:

......bírók még a Braziloknál is gyengébbek....17 perc két gól...nagyon gyenge bíráskodás....Holland gól...a végén!

Bronzmérkőzés, Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros
Vez: Djamel Haimoudi (algériai), Redouane Achik (marokkói), Abdelhak Etchiali (algériai). Negyedik játékvezető: Juicsi Nisimura (japán)

Brazília: J. Cesar - T. Silva - D. Luiz, Maicon, Maxwell - Paulinho (Hernanes), Oscar, Ramires (Hulk), L. Gustavo (Fernandinho), Willian - Jo.

Hollandia: Cillessen (Vorm) - Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind (Janmaat) - De Guzman, Clasie (Veltman), Wijnaldum, Robben, van Persie, Kuyt.

Gólszerző: Van Pesie (3., 11-esből), Blind (17.), Wijnaldum (90+1.)
Sárga lap: T. Silva (2.), Fernandinho (54.), Oscar (68.), ill. Robben (9.), De Guzman (37.), Vlaar (43.)

..már itt az első gól..

Videó>>>>

Videó>>>>

17. perc: Kuyt kap labdát (a visszajátszás alapján nagyon a leshatáron) a jobb szélen, a vonal elől sikerül középre adnia, David Luiz a kapu előteréből kifejeli a labdát, éppen a tizenegyes pont körül érkező Blind elé, aki leveszi, és bevarrja a kapuba. 0-2

Videó>>>>

Gyenge Brazíl probálkozások....

Vége az első félidőnek. A hollandok még úgy is nyugodtan vezetnek 2-0-ra, hogy nem törik össze magukat a pályán, de ami helyzet adódik előttük, azt kihasználják. A brazilok pedig küszködnek a támadásban, de főleg a védekezésben. Hiába mondták van Gaalék, hogy nem érdekli őket a bronzmeccs, azért ők nem nagyon szeretnek veszíteni.

Oscar lő kapura balról egy gyors szögletkombináció után, ez is elég messzire elkerüli a kaput. A nézők közt egy testesebb negyvenes-ötvenes urat mutat a kamera, gesztusaiból azt lehet kiolvasni, hogy ezt még ő is jobban elrúgta volna.

Robbent lökik ki a labda alól a tizenhatoson belül - az ítélet: tovább... Fél perccel korábban pedig egy holland műesést evett meg a félpályán az algériai játékvezető.

5 perc a hosszabbítás. Mire a hangosbemondó a végére ér, Janmaat kap szép kiugratást, visszateszi középre Wijnaldumhoz, aki bár kicsit mögé jött a labda, mégis a kapu jobb oldalába talál. 0-3