5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Brazília - Kolumbia 2 - 1:

Kolumbia az előző mérkőzésekhez képest halványabb volt, megérdemelt Brazíl siker!

Negyeddöntő, Fortaleza, játékvezető: Carlos Velasco (spanyol).

Brazília: Julio Cesar - Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Fernandinho, Paulinho (Hernanes), Oscar - Neymar (Henrique), Hulk (Ramires), Fred

Kolumbia: David Ospina - Juan Zuniga, Mario Yepes, Cristian Zapata, Pablo Armero - Teofilo Gutierrez (Carlos Bacca), Carlos Sanchez, Juan Cuadrado (Juan Quintero), Fredy Guarin - James Rodriguez, Victor Ibarbo (Adrian Ramos)

Gólszerző: T. Silva (7.), D. Luiz (69.), ill J. Rodriguez (78. büntetőből)
Sárga lap: T. Silva (64.)

7. perc: Brazil szöglet, kolumbiai rövidzárlat - senki sem figyel a hosszú oldalon berobbanó Thiago Silvára, aki bepofozza a labdát a hálóba. 1-0

Videó>>>>

Megint egy veszélyes brazil szöglet: Cuadrado sután szabadít fel, Hulkot indítják, aki középre passzol, végül üggyel-bajjal, de felszabadul a kolumbiai kapu.

Komoly helyzet Kolumbia előtt, hárman vihették volna kapura a labdát, ha Cuadrado nem passzolt volna pontatlanul.

Neymar szabadrúgása száll kapu fölé.

Vége a félidőnek. Helyzetem ugyen mindkét csapatnak adódott, de a brazilok helyzetei voltak a veszélyesebbek - Ospinának többször is hárítania kellett.

T. Silva nekifut Ospinának, miközben a kapus kirúgná a labdát. Ezzel eléri, hogy Velasco előhúzza a sárga lapot a zsebéből.

J. Rodriguez kap sárgát, miután elsodorja Hulkot a kaputól 33 méterre. A szabadrúgást David Luiz védhetetlenül lövi s hosszú felsőbe. 2-0

Videó>>>>

Neymar teker kapu mellé.

Büntetőt kap Kolumbia. Remek passzt kap Bacca, megtolja a kapus mellett, de J. Cesar elkaszálja. Sárgát kap a kapus.