5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Brazília vért izzadt, Kolumbia ledarálta Uruguayt - szombati összefoglaló.....:

Brazília drámai játékkal és drámai meccsen 11-esekkel jutott túl Chilén, míg a Suárez nélkül felálló fogatlan oroszlánként játszó Uruguay Kolumbiától szenvedett kétgólos vereséget.

Dráma volt: Brazília 11-esekkel győzte le Chilét

A brazil válogatott 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel 3-2-re győzte le Chile csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság első szombati nyolcaddöntőjében. David Luiz a hazaiaknak szerzett vezetést a 18. percben, aztán Alexis Sanchez a 32. percben egyenlített. Mivel újabb gól nem született, a 11-esek döntöttek, ami végül a házigazdáknak kedvezett. A történetének első hosszabbításos vb-meccsét lejátszó Chile 1962 óta nem jutott túl a nyolcaddöntőn. Brazília a legjobb nyolc között a Kolumbiával találkozik jövő pénteken.

11-esek

David Luiz
magabiztosan a jobb sarokba lőtt (1-0). Pinilla középre bombázott, de Julio Cesar nem mozdult el, így kiöklözte a labdát. Willian a jobb alsó sarok mellé lőtt. Sancheznek a kapu jobb oldalába tartó lövését Julio Cesar vetődve kivédte. Marcelo bal sarokba tartó lövésébe csak beleérni tudott Bravo (2-0). Aranguiz a bal felső sarokba bombázott (2-1). Hulk középre bombázott, de Bravo lábbal védett. Diaz az elvetődő Julio Cesar mellett a kapu közepébe lőtt (2-2). Bravo balra vetődött, Neymar a kapu jobb oldalába lőtt (3-2). Jara a bal kapufát találta el.

Kolumbia történelmet írt Uruguay legyőzésével

A kolumbiai válogatott 2-0-s győzelmet aratott a négy éve negyedik Uruguay csapata felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság szombat esti nyolcaddöntőjében. A továbbra is százszázalékos kolumbiaiaknál James Rodriguez duplázott: előbb a 28. percben egy bombagóllal szerzett vezetést együttesének, majd az 50. percben állította be a végeredményt. Az AS Monaco játékosa immár öt találatnál tart a tornán, ezzel pedig a góllövőlista élére ugrott. Kolumbia története során először jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon. A negyeddöntőben jövő pénteken a házigazda Brazíliával találkozik.

Kolumbia a csoportmeccseken látott gólra törő futballjával rukkolt elő ismét, Uruguay pedig teljesen a védekezésre rendezkedett be. Abszolút mezőnyfölényben játszott Kolumbia, szinte csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést, ez végül James Rodriguez szépségdíjas bombagóljával sikerült. A sárgamezesek ezt követően is jobbak voltak, az előny ellenére nem álltak vissza. A folytatásban sem változott a játék képe, sőt, Kolumbia egy gyönyörű akció végén tulajdonképpen eldöntötte a továbbjutást. Ezután már nem erőltette a támadást, de a harapása miatt eltiltott Luis Suarez nélkül Uruguay nem sok veszélyt jelentett a rivális kapujára, így az eredmény a lefújásig már nem változott.