Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Hollandia - Argentína 0-0 0-0 2-4:

Tizenegyesek döntöttek, Messiék a döntőben: Hollandia-Argentína 2-4

Argentína az egyetlen csapat a vb-n, amely eddigi mind az öt vb-meccsét megnyerte, ráadásul mind az ötöt egygólos különbséggel.

Egy nagyon unalmas 120 perc után Romero két lövést védett a tizenegyespárbajban, így Argentína lesz a németek ellenfele a vasárnapi vb-döntőn.

Megérdemelt Argentín továbbjutás.....

Elődöntő, Sao Paulo. Vezeti: Cüneyt Cakir (török).

Hollandia:
Cillessen - de Vrij, Vlaar, Indi (Janmmat - a szünetben), Blind, Kuyt - Wijnaldum, de Jong (Clasie, 62.) - Sneijder, van Persie (Huntelaar, 96.), Robben.Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Argentína: Romero - Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo - Mascherano, Biglia, Perez (Palacio, 81.) - Lavezzi (Rodriguez, 101.), Higuaín (Agüero, 81.), Messi. Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Sárga lap: Indi (45.), Huntelaar (105.).

Egyelőre csak kóstolgatják egymást a csapatok, nem esnek egymásnak, mint a tegnapi elődöntőn. A hollandok kezdeményeznek inkább, Robbent egy szép támadás végén les miatt megállítják.

Robben kiharcolja, Sneijder pedig él a lövőhelyzettel, de távoli kísérlet után csak a kapufa mellett zúg el a labda.

Argentin szöglet után Garay fejel, fölé. Nem tudott tisztázni holland védő, csak a fejes helyezésén múlt az argentin vezetés.

Wijnaldum és Mascherano összefejel, utóbbi játékos a földön is marad. Ápolják, lejön a pályáról, de úgy tűnik, hogy nem kell lecserélni.

Indi úgy tarolja le Messit, hogy a labda a közelükben sincs. Ha ez nem sárga, akkor semmi. Pedig most ez sem az.

Izgalom a köbön: sárga lap! Messi szabálytalan megállítását Indi ezúttal nem ússza meg. Messi szabadrúgása olyan volt, mint a meccs...

Végre lefújták. A tévéstúdiók szakértői több izgalmat tartogatnak, mint ez az első félidő. Két helyzetet láttunk, Messi erős szabadrúgását, valamint Garay fejesét. A hollandok helyzetet sem alakítottak ki. Ennél többet nem tudunk hozzátenni, de nem is érdemes. Ha valaki nem hinné el, hogy ennyira unalmas a meccs, akkor megmutatjuk azt a statisztikát, amely a helyzeteket kialakító passzokat mutatja. Azt az egyetlen egyet, Garay fejese előtt.

Kezdődik a második félidő, az elsőnél valószínűleg több izgalmat tartogat. A sárga lapos, sokat szbálytalankodó Indi helyére Janmmat áll be a hollandokhoz.

Lavezzi középre ível...ééés....nem sikerül fejelni. Ez már majdnem izgalmas volt. Közben az olvasóink kommentekben találgatják, hogy melyik volt ilyen unalmas meccs a vb-n, egy valószínűsíthetően holland szurkoló állítja: az argentinok összes meccse. Főleg a Svájc elleni. De ugyebár mindent lehet űberelni.

Perez kap remek labdát, aztán oldalháló. Nem is értjük hogy történhetett. A partjelző sem, be is intette lesnek. Mondjuk vitatható az ítélet, de az oldalháló miatt nem fontos.

Na!!! Messi a 16-oson belül labdával együtt kerül, aztán meglepő módon szerelik. Kuyt volt a tettes.

Robben a 16-os bal sarkánál kap tisztán labdát, de a lövése elakad egy védőben. Ez már eggyel több holland helyzet, mint amennyit eddig feljegyezhettünk.

Kezdődik a hosszabbítás. Várjuk az izgalmakat.

Robben kioszt egy kötényt, aztán kiharcol egy szögletet. Előtte van Persie helyére Huntelaar érkezik. Valószínűleg azért, mert jobban rúgja a tizenegyeseket. Emlékezhetünk a Mexikó elleni utolsó perces büntetőjére.

Palacio gyönyörű beíveléséről marad le Agüero, ha rálehelt volna a labára, talán akkor is bemegy. Nem tette.

Palacio beindul, üresen kap labdát, fejel, de pont Cilessen kezébe. Hogy maradt ez ki?!

Messi gyönyörű ívelése után Rodriguez nagyon rosszul találja el a labdát.

JÖHETNEK A TIZENEGYESEK! Több izgalom várható, mint eddig összesen.

Hollandia kezdi a büntetőpárbajt.

Videó>>>>

Vlaar tizenegyesét kivédi Romero!!! 0-0

Messi magabiztosan belövi, Cilessen másik irányba mozdult. 0-1

Robben még magabiztosabb. Mérnöki pontossággal a bal alsóba, a kapufa mellé. 1-1

Garay a léc alé bombázza. 1-2

Sneijder lövését is védi Romero!!!!!!! 1-2

Agüero belövi. 1-3

Kuyt belövi, még él a holland remény. 2-3

Rodriguez belövi, Cilessen csak hozzáérni tud. 2-4

Németország ellenfele Argentína lesz a vasárnapi döntőben, a szombati bronzmeccsen pedig Brazília és Hollandia csap össze.

Forrás:kisalfold.hu, sportgeza.hu