Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Németország - Argentína 0-0 1-0 VILÁGBAJNOK NÉMETORSZÁG!:

Hosszabbítás után világbajnok Németország

Götze 113. percben szerzett góljával Németország megszerezte negyedik világbajnoki címét.

Németország - Argentína 1-0 (0-0, 0-0)
Döntő, Rio de Janeiro, Maracana Stadion. Vez.: Nicola Rizzoli (olasz), Renato Faverani (olasz), Andrea Stefani (olasz), negyedik játékvezető: Carlos Vera (ecuadori).

Németország: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Höwedes - Christophe Kramer (André Schürrle), Bastian Schweinsteiger - Thomas Müller, Toni Kroos, Mesut Özil (Per Mertesacker) - Miroslav Klose (Mario Götze)

Argentína: Sergio Romero - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Marcos Rojo - Javier Mascherano, Lucas Biglia, Enzo Perez (Gago) - Ezequiel Lavezzi (Sergio Agüero), Gonzalo Higuaín (Rodrigo Palacio), Lionel Messi

Sárga lap: Schweinsteiger (30.), Höwedes (33.), ill. Mascherano (64.), Agüero (65.)

Gólszerző: Götze (113.)

Híguain próbált kapura lőni, de ez mellé ment, olyannyira, hogy bedobás lett belőle.

Messi lépett el, de nem tudta pontosan középre adni.
Német szöglet, laposan megy be a tizenegyes pont környékére, ahonnan simán felszabadítanak az argentínok.
Zavar a német gépezetben: Huiguaínnak fejeli oda Kroos a labdát, így egyedül mehet Neuer ellen az argentín, ám nem találja el a kaput.
Schweinsteiger rántja le Macheranót, sárga lap a jutalma.
Szép argentín támadás végén Huiguaín talál kapuba öt méterről Messi beívelése után, ám lesről lőtt...
Messi tör kapura lesgyanús helyzetben, végül kapura tud pörgetni Neuer mellett, ám a gólvonalról kivágják a védők a labdát.
Német szöglet után Höwedes fejese a kapufát találja el, a visszapattanó Müllerről pattan a gólvonal felé, Romero ugyan még időben ráfekszik a labdára, de Müller lesen volt, így szabadrúgás jön kifelé.
Biglia tálal Messi elé, aki 16-ról lő, alig megy mellé a próbálkozás.
Neuer ront ki a kapujából, hogy elüsse Higuaín fejéről a labdát, ez sikerül is neki, ám ütközés lesz a vége. Az argentínt ápolni kell. Rizzoli némi meglepetésre kifelé ítél szabadrúgást.
Szép német összjáték végén Kroos lő centikkel mellé.
Götze jön Klose helyére.
Három perce van még a csapatoknak, hogy a rendes játékidőben döntsék el a vb-cím sorsát. Götze lő távolról laposan, és erőtlenül. Romero fogja.
Hosszabbítás jön.
Schürrle közelről Romeróba bombázza a labdát.

97. perc: Palacio helyzetben, megpróbálja átemelni Neuert, ám kapu mellé pattan a labda.

101. perc: Götze lövését blokkolják.

105. perc: Még 15 perc, hogy játékkal dőljön el a meccs.

109. perc: Ápolásokkal telnek a percek. Előbb Schweinsteigert kellett ápolni, majd az összefejelő Müllert és Demichelist.

113. perc: Schürrle a szélről be tudja adni középre, Götzét egyedül hagyták, leveszi és egyből a kapuba lő. 1-0

Videó>>>>

118. perc: Rojo beadását Messi fejeli 14 méterről fölé.

120. perc: Müller mutat be egy szép cselsorozatot az argentin 16-os előtt, lövése azonban elmegy a kapu előtt. Özil helyére az utolsó percekre Mertesacker áll be.

120+2. perc: Schweinsteiger szabályalan Messivel szemben, szabadrúgás 22 méterről. A németet ápolni kell.

120+3. perc: Messi nagyon fölé lövi a szabadrúgást.

120+4. perc: Zabaleta leteríti Schweinsteigert. Ezúttal már nem olyan lényeges az ápolás: Rizzoli lefújja a meccset.