B csoport, 2. forduló, Porto Alegre. Vezette: Dzsamel Hajmúdi (algériai).

Ausztrália:
Ryan - MacGowan, Davidson, Spiranovic, Wilkinson - Oar (Taggart, 77.) - McKay, Jedinak, Bresciano (Bozanic, 52.) - Cahill (Halloran, 70.), Leckie. Szövetségi kapitány: Ange Postecoglou.

Hollandia: Cillessen - Janmaat, Vlaar, De Vrij, Indi (Depay, 45.), Blind - De Guzman (Wijnaldum, 78.), Sneijder, De Jong, Robben -Van Persie (Lens, 87.). Szövetségi kapitány: Louis van Gaal.

Gólszerzők: Cahill (21.), Jedinak (54. - 11-esből), ill. Robben (20.), van Persie (55.), Depay (68.).

Sárga lap: Cahill (44.), van Persie (47.).

A hollandok és az ausztrálok is vezetést szereztek egyszer-egyszer, de mindkét alkalommal azonnal érkezett az egyenlítés. Depay távoli potyája döntött.

A címvédő spanyolokat kiütötték Robbenék, így a gyengébb ausztrálok ellen hasonlóan impozáns játékot vártunk az Oranjétól.

Az auszik ezzel szemben Chilével játszottak jó meccset, bár végül alulmaradtak, így győzelmi kényszerben fociztak szerda este.

A kezdés után viszont nyilvánvalóvá vált, a hollandok itt nem rendeznek gálát, hiszen a sárga-zöldek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezés jogát, és több veszélyes helyzetet alakítottak ki.

Gólt mégis a kékmezesek szereztek, hiszen Robben remekül használt ki egy eladott labdát, majd az akció végén a hálóba lőtt (0-1).

Szinte egy perc sem telt el, a középkezdés után azonnal egalizáltak az ausztrálok: egy hosszú átadás után Cahill kapásból durrantott a léc alá (1-1).

A fordulatos, hajtós meccsen a szünetig újabb gól már nem született, utána viszont igen. Az 54. percben Jedinak büntetőből volt eredményes, így máris az ausztráloknál volt az előny.

Ennek azonban nem örülhettek sokáig, mivel Robin Van Persie a rossz lestaktikát kihasználva 2-2-re módosította az állást, majd a 68. percben a csereként beállt Depay 35 méteres lövésénél Ryan elnézte a labdát, így máris 3-2-re a hollandok mentek.

Ezt az előnyt megőrizték a lefújásig, így jelenleg hat ponttal vezetik a csoportot, és ha este Chile legyőzi Spanyolországot, biztos továbbjutónak számítanak, a címvédő pedig búcsúzik a tornától.

Forrás:kisalfold.hu, sport.hir24.hu