Natal, Arena das Dunas, 39 760 néző. Vezette: Jonas Eriksson (svéd)
GHÁNA:
Kwarasey – Opare, Jonathan Mensah, Boye, K. Asamoah – Muntari, Rabiu (Essien, 71.), J. Ayew (K.-P. Boateng, 59.), Atsu (Adomah, 78.), A. Ayew – A. Gyan. Szövetségi kapitány: Akwasi Appiah
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Howard – F. Johnson, Cameron, Besler (Brooks, 46.), Beasley – Beckerman, J. Jones, Dempsey, Bradley, Bedoya (Zusi, 77.) – Altidore (Jóhannsson, 23.). Szövetségi kapitány: Jürgen Klinsmann
Gólszerző: A. Ayew (82.), ill. Dempsey (1.), Brooks (86.)

Még szinte el sem kezdődött a mérkőzés, máris vezetett az amerikai csapat: az 1. percben Clint Dempsey kapott labdát a bal szélen, faképnél hagyta John Boye-t, és Adam Kwarasey kapus mellett a hosszú alsóba lőtt – a natali stadionban megjelent több mint húszezer amerikai szurkoló legnagyobb örömére. 0–1
A 29. másodpercben a kapuba találó Dempsey a vb-k történetének ötödik leggyorsabb gólját érte el – ide kattintva megtekinthetik, kik voltak még nála is gyorsabbak.

A váratlan gól kettős hatással volt a ghánai csapatra: rövid időre megbénította – Jozy Altidore majdnem góllal büntetett –, később viszont felvitte a harci lázat. Ez részint lendületes – de leginkább csak távoli lövéseket eredményező – támadásokban mutatkozott meg, részint meg a test test elleni párharcokat tette forróvá, ami nem kis nyugtalanságot keltett az amerikai táborban.

Jozy Altidore még magától húzódott meg egy sprint közben (le is kellett cserélni), Clint Dempsey orra vére viszont egy fejpárbaj nyomán, Boye egekbe emelt lábával (!) találkozva eredt el. Bár Dempsey nem kért cserét, nem kizárt, hogy eltört az orra.

Akadt még egy Muntari, Jones birkózás is az első félidő hajrájában, de a felek végül békét kötöttek, és erről meggyőzték a játékvezetőt is.

Az első félidőre jellemző nagy iramú, küzdelmes, ám kevés gólhelyzettel dúsított játék jellemezte a második negyvenöt percet is.

Az eredményen változtatni igyekvő ghánaiak támadtak többet, Asamoah Gyannak volt is egy kecsegtető lehetősége, de a fejese nyomán a labda végül a kapu mellé szállt.

Közeledett a meccs vége, ennek megfelelően fel-fellazult a ghánai védelem, mielőtt azonban ebből baj lett volna, megszületett az egyenlítő gól: a 82. percben Asamoah Gyan sarokkal hozta játékba André Ayew-t a bal oldalon, és a marseille-i támadó egy csel után, mintegy 12 méterről az egyébként biztos kézzel védő Tim Howard hálójába lőtt. 1–1

Ghána azonban nem tudott élni a gól teremtette lélektani előnnyel! A 86. percben Graham Zusi ívelt be amerikai szögletet a jobb oldalról, és Klinsmann másik cserejátékosa, a kiváló ütemben érkező John Brooks az ötösről a hálóba fejelt 1–2

A hajrában Ghána rohamozott, de nem tudott egyenlíteni, vagyis az amerikaiak visszavágtak a 2006-os vb csoportkörében és a 2010-es torna nyolcaddöntőjében elszenvedett vereségekért.

A meccs legjobbjának, az amerikaiak csapatkapitányát, az immár a harmadik világbajnokságán gólt szerző Clint Dempseyt választották meg.

Forrás:nemzetisport.hu