C csoport, 3. forduló, Fortaleza. Vezette: Carlos Vera (ecuadori).

Görögország: Karnezisz (Glikosz, 24.) - Toroszidisz, Manolasz, Papasztatopulosz, Holebasz - Hrisztodulopulosz, Karagunisz (Gekasz, 78.), Maniatisz, Kone (Szamarisz, 12.), Szamarasz - Szalpingidisz. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Elefántcsontpart: Barry - Aurier,Bamba, Boka, K. Touré - Tiote (Bony, 61.), Y. Touré, Die -Kalou, Gervinho (Sio, 83.), Drogba (Diomandé, 79.). Szövetségi kapitány: Sabri Lamouchi.

Gólszerzők: Szamarisz (42.), Szamarasz (93. - 11-esből), ill. Bony (74.).

Sárga lap: Drogba (37.), Kalou (62.), Die (70.).

Jó a meccs, rendesen hajtanak a csapatok....

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLL!!!! A csereként beállt Szamarisz egy buta elefántcsontparti labdavesztést után gond nélkül kerül ziccerbe, ki is használja a lehetőséget. 1-0

Videó>>>>

Félidő:

Két görög csere, egy görög kapufa, és egy görög gól. Ennél többet nem tudunk írni erről a félidőről, érdemben ugyanis semmi más nem történt. Persze ha eltekintünk Drogbáék bűn rossz játékától. Mondjuk a görögök sem valami szórakoztatóak, hát még ezután. Vezetnek, így antifoci várható. Elefántcsontpartnak egyelőre a döntetlen is elég lenne, mivel Kolumbia egy tizenegyessel vezetést szerzett a csoport másik mérkőzésén Japán ellen, de az ázsiaiak kiegyenlítettek.

GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Az elefántcsontprti csereember, Bony is betalál. Gervinho harcolta ki a heyzetet, majd remek passza után csaőattársána már nincs neéz dolga. 1-1 Ezzel most Elefántcsontpart továbbjutásra áll.

Videó>>>>

TIZENEGYESHEZ JUT GÖRÖGOSZÁG!!!!!

93. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szamarasz berúgja a görögöket a legjobb 16 közé!!! Micsoda dráma! A büntető egyébként teljesen jogos volt, lábon rúgással akadályoztak meg egy ígéretes lövést 2-1

Videó>>>>

Szinte miden napra jut egy dráma a vb-meccseken, már ami a rendes játékidő utáni perceket illeti. Az afrikaiak hiába egyenlítettek, a görögök a 91. percben kaptak egy büntetőt, amit értékesítve továbbjutottak. Az afrikaiak maguknak köszönhetik a vereséget és a kiesést, és nem csak a jogos büntető miatt, hanem mert a 16-oson belül egyetlen értékelhető passzra voltak képesek, abból gól is született. Egyébként mindig megállt az afrikai tudomány, amikor a büntetőterületre értek.

Forrás:kisalfold.hu