5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

MÉG DÖCÖG A BRAZIL GÉPEZET, DE LEGYŐZTÉK SZERBIÁT......:

brazil labdarúgó-válogatott a 2014.es világbajnokság rajtja előtti utolsó felkészülési mérkőzésén 1–0-ra legyőzte Szerbiát Sao Paulóban. A győztes találatot Fred szállította egy bravúros megmozdulással, de összességében felejthető produkciót nyújtott a selecao.

brazil válogatott sorozatban kilencedik mérkőzését nyerte meg. Egyetlen csapat sincs ilyen hosszú győzelmi szériában a világbajnokságra kijutó másik 31 válogatott közül. Ezúttal a szerbek maradtak alul, pedig a találkozón nem borult föl a pálya.

Az első helyzet is a vendégek előtt adódott: a kilencedik percben Kolarov cselezgetett szépen befelé a 16-os sarkánál, majd miután senki sem vette komolyan, élesen a jobb oldalhálóba lőtt. Kicsit álmosan, motiválatlanul, az esetleges sérülések miatt óvatosan (mindenki válassza ki a saját maga számára megfelelő megoldást) kezdett a brazil csapat, nagy helyzetet nem is tudott kialakítani.

A 17. percben aztán úgy tűnt, elkezdtek futballozni a hazaiak: Neymar maradt üresen a 16-oson belül, de lövését az utolsó pillanatban blokkolta Ivanovics. A brazil rohamok azonban csak nem akartak érkezni.

Fél óra elteltével aztán Kolarov maradt üresen a bal oldalon, de nem tudta jól középre játszani a labdát, két percre rá pedig Mitrovics fejelhetett tíz méteren üresen – nagyon pontatlanul.

A brazilok nem játszottak jól, az első félidő alapján nehezen lehetett volna kijelenteni, hogy ők a jövő héten kezdődő világbajnokság fő esélyesei. Az az igazság, hogy a szerbek közelebb álltak a gólszerzéshez.

Úgy tűnt, a szünet után sem javul fel a hazaiak játéka, de a kiegyenlített első negyedóra végén mégis a brazilok szerezték meg a vezetést.

Az 58. percben Thiago Silva ívelte a labdát a tizenhatoson belülre Fred irányába. A brazil csatár két védő között mellel átvette a labdát, de a mozdulat közben elcsúszott. a hibából azonban előnyt kovácsolt Fred, aki a földön fekve jobbal a bal felsőbe emelte a labdát. 1–0

Pár percig úgy tűnt, hogy a gól meghozza a brazilok játékkedvét, de pár szép támadás után ismét a szerbek szerezhettek volna gólt: a 71. percben Kolarov beadása után Jojics fejese után a kapufán csattant a labda.

Egy Hulk-lesgól (ami nem volt az) maradt még érdekességként az utolsó 15-20 percre, de újabb gól nem született.

A brazil válogatott következő mérkőzése a horvátok elleni lesz jövő hét csütörtökön. Az egyben a világbajnokság nyitó mérkőzése is. Ott azonban biztosan nagyobb fordulatszámon pörögnek majd Neymarék...

VIDEÓ>>>>

FELKÉSZÜLÉS
BRAZÍLIA–SZERBIA 1–0 (0–0)
Sao Paulo. V: Cáceres (paraguayi)
BRAZÍLIA: J. César – D. Alvés, T. Silva, D. Luíz (Maicon, 72.), Marcelo (Maxwell, 76.) – Paulinho (Fernandinho, 65.), L. Gustavo – Hulk, Oscar (Willian, a szünetben), Neymar (Bernard, 81.) – Fred (Jo, 75.). Szövetségi kapitány: Luiz Felipe Scolari
SZERBIA: Sztojkovics (Lukacs, 89.) – Basta (Vulicsevics, 87.), Ivanovics, D. Tosics, Kolarov – Matics, Petrovics (Mrda, 86.) – Mitrovics (Djordjevics, 81.), Tadics (Z. tosics, 70.), Jojics – Markovics (Gudelj, 81.). Szövetségi kapitány: Ljubinko Drulovics