Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Németország - Algéria 0-0 hosszabbítás 2-1:

Megküzdött Németország Algériával a továbbjutásért

Miután körbelőtték a kaput, annak környékét és a kapust is a németek, a csereként beállt Schürrle a hosszabbítás második percében Özil és Dzsabu az utolsóban talált be, de kiegyenlíteni már nem tudott Algéria..

Nyolcaddöntő, Porto Alegre, Beira-Rio Stadion, játékvezető: Sandro Ricci (brazil).

Németország: Neuer - Mustafi (Khedira 68'), J. Boateng, Mertesacker, Höwedes - Schweinsteiger (Kramer 109'), Lahm, Kroos - Özil, Götze (Schürrle - a félidőben), Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Algéria: M'bolhi - Belkalem, Hallisz (Bugerra 97'), Gulam, Medzsani, Mandi - Laszen, Mosztefa, Taider (Brahimi 78')- Feguli, Szudani (Dzsabu 100'), Szlimani. Szövetségi kapitány:  Vahid Halilhodzic.

Gólszerző: Schürrle (92'), Özil (120'), Dzsabu (121').

Sárga lap: Hallisz (42'), Lahm (107').

Szlimani indul meg a félpályánál, jött ki Neuer is, de nem tudja átemelni az algériai, Neuer becsúszik és szerel. Szöglet.

Mosztefa lép oda Özilnek a félpályánál, a német elterül, de gyoran meggyógyul. Schweinsteiger marad egyedül a kapuval szemben úgy 25-30 méteren, hatalmas bomba, M'bolhi véd

Feghouli a jobb szélen, egészen a kapu tövéhez kavarodik a két német védővel, de ahelyett hogy begurítaná, ellő a kapu mellett/fölött.

1 másodpercig vezetett Algéria, aztán befújják a lest. Szlimani bevetődős vanpersie-fejesét érvénytelenítik.

Mekkora helyzet már megint! És nem a németeknél. Gulam a bal oldalról célozza meg a hosszút, centikkel megy mellé.
Újabb veszélyes helyzet, kb. 20 méterről lőhetnek szabadot az elgériaiak a bal oldalon. Szlimani annyira megtekerte, hogy a kapu közelébe se ment.
Kroos bombáját üti ki M'bolhi, a kipattanót Götze is a kapusba vágja.
 Egy perc a hosszabbítás, nem is megy túl az óra, vége az első félidőnek.
 Schweinsteiger tizenhatos előtt hagyja ott a labdátLahmnak, a csapatkapitány rá is bombázza, kitornázza az algériai kapus.
 Mentenek az algériaiak, indulhatnak belőle, de a németek is hasonlóképp tesznek.

Nagy kavarodás Neuer kapujánál, nem fúj a bíró, a német kapus előre vágja, Schürrle iramodik meg két védővel, de tisztáznak a zöldek. Szöglet.

Német szöglet után Mustafi ugrik fel az algériai védők nyakára, szépen helyezetett fejes, de M'bolhi beleáll.

Götze helyett a Chelsea játékosa, Schürrle érkezik.

Brahimi érkezik Taider helyére.

Neuer megint kamikaze módjára jön ki a kapujából, a tizenhatoson kívülről fejeli el a labdát Szlimani elől.

Mustafi sérül meg, hordágyon kell elvinni, Khedira jön helyette.

Götze serénykedik a jobb szélen, de rendre kirúgják előle a labdát az algériaiak.

Höwedes labdáját mandi rúgja ki Müller elől.
 Hárman a labda mögött, megint jönne az átugrálós cselezés, de Müller elcsúszik!

Hallisz marad a földön Boateng bombája után, de nem talált fejet. Kezezésért szabadrúgás úgy 25 méterről.

Megint Müller, most lábbal, de ez is mellé.

Mi van itt? Müller beadását Schweinsteiger fejeli mellé, majd Khedira beadását Müller fejeli a kapusba. A kipattanót elrúgják az algériaiak.
 M'bolhi vetődik ki a német szögletre, jön a hosszabbítás.

Újabb mellélőtt német labda, már senki nem hiszi el.

Jobboldali beadás után Schweinsteiger fejel, megint M'bolhi kezébe. 4 perc a hosszabbítás.
 Ezt hogy nem lehetett 2 perccel korábban? Müller beadása után Schürrle sarokkal pöccint a kapuba! Vezet Németország! 1-0.
Videó>>>>

Hosszabbítás - 1. félidő

1 perc a hosszabbítás hosszabbítása. le is fújja kerek 1 percnél a bíró a félidőt.

Hatalmas algériai helyzet, de a Khedirában elakadó labdát Mosztefának sikerült 10 méterről mellélőni.

Özil egyedül, eldönthette volna a meccset, de Hallisz szerel. Ki is dől, Bugerra jön helyette.
Schürrle adja át az üresen álló Özilnek a labdát a 16-osnál, ő visszaadja, Schürrle lövését a gólvonalról mentették az algériaiak, a kipattanót viszont Özil kegyetlenül bevarrja.2-0.

Kramer az alapvonalnál, Müller teszi vissza középre, de nem jön senki.

Schürrle tör be a jobb szélről, de Belkalemben elakad a labda.

Müller ugyanitt, Belkalemben akad el.

Brahimi balról, Mertesacker ment. Özil lódul meg a balon. Kirúgás.

Dzsabu lesen.

Kramer érkezi a sérült Schweinsti helyére.

Lahm tépi le a nadrágot Brahimiról egy belépő után, sárga a jutalma a németnek. Brahimi szabadrúgása Neuer kezében landol.

Folytatódik a német roham. Most már biztosra akarnak menni.
Algéria se marad gól nélkül: Feguli beívelését a hosszúról Dzsabu vágja be. 2-1.
Bugerra még a végén egy fejessel próbálkozik, de Neuer fogja. Ez a vége.

Forrás:kisalfold.hu, sportgeza.hu