5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Németország–Ghána 2-2:

Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején Götze szerzett vezetést, Ghána viszont tíz perc alatt fordított, majd jött a becserélt Klose gólja.

G csoport, 2. forduló, Fortaleza. Vezette: Sandro Ricci (brazil).

Németország:
 Neuer - Boateng (Mustafi, a szünetben), Hummels, Mertesacker, Höwedes - Khedira (Schweinsteiger, 69.), Lahm - Kroos, Özil, Götze (Klose, 69.) - Müller.Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Ghána: Dauda - Afful, Boye, Mensah, Asamoah - Rabiu (Badu, 78.), Muntari, Ayew, Atsu (Wakaso, 73.) - Kevin-Prince Boateng (J. Ayew, 52.), Gyan. Szövetségi kapitány: James Appiah.

Gólszerzők: Götze (50.), Klose (70.), ill. Ayew (54.).Gyan (61.).

Sárga lap: Muntari (93.).

Ghána igen veszélyes volt az első játékrészben, de a németek sem panaszkodhatnak. Az afrikaiak többféle támadást is kipróbáltak, néhányat nagy veszéllyel, a németek viszont inkább a mélységi passzokkal okoztak gondot a ghánai védőknek, csak Götze háromszor került így nagy helyzetbe, de Müller és Kross is villogott. Egyikből sem lett gól, de abban szinte biztosak lehetünk, hogy a második félidőben lesz. Akár sok is lehet, ha végre szerencsésebbek lesznek a támadók.

Egy remek beadás után a két védő között befutó Götze ráfejeli a labdát a térdére, onnan pedig a kapuba pattan a labda. Érdekes találat. 1-0

Szinte ugyanolyan, mint az előbb, csak most Ayew villan és Ghána egyenlít. Beadás után fejes a védők között. Itt lábbal nem kellett besegíteni. 1-1

Ghána fordít!!! Gyan két német védő között kilép, majd 10 méterről bevágja a ziccert. 1-2

Ez aztán a CSODACSERE!!! Klose egy perce állt be, és egy szöglet után mári betalál. A kapu bal szélén várt a lepattanó labdára, egyenlíést érően ért bele. 2-2

Ezzel a góllal a világbajnokságok góllövő ranglistáján Klose beérte az élen a brazil Ronaldót, mindketten 15 gólt jegyeznek a vb-ken, a német csatár viszont még előzhet is a tornán és egyedül vezethet.
Nem is tudjuk eldönteni, hogy miről marad emlékezetesebb a második félidő. Leginkább talán Klose gólja miatt, hiszen csodacsere lett belőle, egy perccel beállása után volt eredményes, ezzel beérte az élen álló brazil Ronaldót a vb-k góllövőlistáján. A találat az utolsó volt a meccsen, egyben egyenlítő gól, ugyanis Götze fura módon szerzett vezetést a félidő elején, de Ghána 10 perc alatt fordított. Az afrikai csapat előtt le a kalappal fantasztikusan játszottak, nem csak eredmény miatt monjuk: méltó ellenfelei voltak a végső győzlemre is esélyes németeknek.

Forrás:kisalfold.hu