Nigéria–Argentína 2-3 (1-2):

Messi az isten.....

Ja és már is döntetlen.....

...és megint Messi....

Messi-duplára Musa-dupla, Nigéria a szünet után két perccel újra egyenlített, de Rojo három percre rá újra vezetéshez segítette az argentinokat. Az afrikaiak jelenleg így is továbbjutók, Iránnak nyernie kellene a másik meccsen, hogy továbbmehessen.

F csoport, 3. forduló, Porto Alegre. Vezette: Nicola Rizzoli (olasz).

Nigéria: Enyeama - Ambrose, Oshaniwa, Omeruo, Yobo - Babatunde (Uchebo, 66.), Mikel, Onazi, Musa - Odemwingie (Nwofor, 80.), Emenike. Szövetségi kapitány: Stephen Keshi.

Argentína: Romero - Zabaleta, Garay, Rojo, F. Fernandez - Gago, Mascherano, Di María - Higuaín (Biglia, 90.), Messi (R. Álvarez, 63.), Agüero (Lavezzi, 38.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella.

Gólszerzők: Musa (4., 47.), ill. Messi (3., 46.), Rojo (50.).

Sárga lap: Oshaniwa (51.), Omeruo (49.).

Egy argentin helyzet végén Di Maria lő, lapufa, onnan a kapus hátára pattan a labda, onnan, megint kapufa, onnan kipattan, majd jön Messi és bevágja. 0-1

Videó>>>>

A középkezdés után támad Nigéria, Musa pedig a bal felsőbe tekeri a labdát. 1-1 Micsoda kezdés!

Videó>>>>

Újra Messi. 20 méterről lőhetett szabadrúgást, kilőtte a bal felsőt. Nehéz lett volna jobban helyezni. Ezzel a klasszis beérte Neymart a góllövőlista élén, minketten négyszer voltak eddig eredményesek.

Videó>>>>

Egy kényszerítő után Musa testcsellel becsapja Romerot, majd bevágja. 2-2

Videó>>>>

Egy szöglet után Rojo térdel a labdába, bepattan a kapuba. 2-3 Ugyanúgy kezdődik a második félidő, mint az első.

Videó>>>>

A második félidő elején is volt egy gyors gólváltás, azután viszont alig volt helyzet, hiszen a bosnyákok 3-1-re nyertek Irán ellen. Ezt nyilván tudták a játékosok is, ezért nem hajtottak annyira. Ezekkel az eredményekkel Argentína csoportelsőként, Nigéria pedig másodikként továbjutott.

Forrás:kisalfold.hu