Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Olasz égés Luxemburg, holland siker Wales ellen.......:

Olaszország nagy meglepetésre tovább nyújtotta nyeretlenségi sorozatát ......

Olaszország nagy meglepetésre tovább nyújtotta nyeretlenségi sorozatát a labdarúgó-világbajnokság előtt, 1–1-re végzett hazai pályán Luxemburggal. Hollandia újabb kísérleti összeállításban játszott, és 2–0-ra legyőzte Walest, Algéria 2–1-re megverte Romániát.

A találkozó előtt hat meccse – öt döntetlen, egy vereség –, 2013 szeptembere óta nyeretlen olasz válogatott Luxemburg ellen próbált önbizalmat meríteni a világbajnokságra, és hamar meg is szerezte a vezetést Claudio Marchisio révén, Mario Balotelli szép, löbbölt előkészítését követően. Balotelli ezt követően bőkezűen pazarolta el a helyzeteket, a nagy labdabirtoklási fölényben játszó olaszok pedig a szünetig nem tudtak ismét betalálni. Pedig még Andrea Pirlo is elsütött egy „védjegyes” szabadrúgást…

Balotelli és Candreva a fordulás után folytatta a helyzetkihagyást, előbbi a lécet is eltalálta – Cesare Prandelli pedig bevetette Antonio Cassanót, csapata támadójátékát élénkítendő. Élénkítés ide, élénkítés oda, a 85. percben lecsapott Luxemburg, Maxime Chanot egy szöglet után remek fejessel egyenlített. Az olaszok ezt követően hiába hajráztak, nem tudták kicsikarni a győzelmet – pocsék eredménnyel búcsúztak a hazai közönségtől, tovább nyújtva nyeretlenségi sorozatukat.

OLASZORSZÁG–LUXEMBURG 1–1 (1–0)
Verona
, Stadio Bentegodi. Vezette: Skomina (szlovén)
Olaszország: Buffon – Abate, Bonucci (Ranocchia, 79.), Chiellini, De Sciglio – Candreva (Insigne, 78.), Verratti (Cassano, 54.), D. De Rossi, Pirlo (Aquilani, 72.), Marchisio (Parolo, 85.) – Balotelli (Cerci, 78.)
Luxemburg: Moris – Jans, Schnell, Chanot, Jänisch – Philipps (Payal, 54.) – Holter (Schinker, 72.), Gerson (Da Mota, a szünetben), Mutsch, Bensi (Da Graca, 79.) – Joachim (Turpel, 90.)
Gólszerző: Marchisio (9.), ill. Chanot (85.)

HOLLANDIA–WALES

Louis van Gaal, a holland válogatott szövetségi kapitánya alig több, mint egy héttel az oranje első vb-mérkőzése előtt még mindig kísérletezik: a tréner ezúttal „dobta” az 5–3–2-es felállást, és 4–1–2–1–2 gyémántot játszatott. Van Gaal a gyengébb csapatok ellen – vélhetően nem a világ- és Európa-bajnok spanyolokra és Chilére gondolt – tervezi bevetni a formációt.

A Gareth Bale nélkül felálló walesiek az első félidőben asszisztáltak a vb előtti utolsó hazai meccsüket játszó hollandoknak, de az oranje csak egy gólt ért el – a 32. percben Arjen Robben megszerezte 23. találatát a válogatottban. Az „előkészítő” Robin van Persie volt, aki éles lövést küldött kapura, Hennessey itt még ugyan hárított, de Robben már belőtte a kipattanót.

A második félidőre sikeresen elaltatták magukat a hollandok, így előbb Jonathan Williamsnek, aztán Jermaine Easternek adódott egyenlítési lehetősége – ám mindkét walesi rontott. A kihagyott walesi helyzeteket Jeremain Lens büntette a 76. percben góllal, a cserecsatár Robben előkészítését értékesítette üres kapura, kialakítva a végeredményt.

HOLLANDIA–WALES 2–0 (1–0)
Amszterdam
, ArenA. Vezette: Yildirim (török)
Hollandia: Cillessen – Janmaat, De Vrij, Vlaar, Martins Indi – De Jong (Huntelaar, 78.) – Fer (Wijnaldum, a szünetben), Blind – Sneijder – Robben, Van Persie (Lens, a szünetben)
Wales: Hennessey – Gunter, Gabbidon, Chester, Taylor (Dummett, 83.) – Allen, Ledley (Huws, 62.), King (Vaughan, 77.) – J. Williams (G. Williams, 70.), Church (Easter, 67.), Robson-Kanu (John, 60.)
Gólszerző: Robben (32.), Lens (76.)

ALGÉRIA–ROMÁNIA

Algéria a 22. percben Costel Pantilimon óriási hibája után szerezte meg először a vezetést, a Manchester City kapusa egy bal oldali beadás után kiejtette a kezéből a labdát, a Tottenhamet erősítő Nabil Bentaleb pedig lecsapott a lehetőségre. Néhány perc múlva érkezett a válasz: Alexandru Maxim tökéletes passzal játszotta meg a lesre játszó védők között kiugró druszáját, Chipciut, aki higgadtan kihasználta a ziccert.

A 44. percben az egyébként fantasztikus hangulatot teremtő algériai szurkolók különböző tárgyakat dobáltak a pályára, amiért a játékvezető félbeszakította a játékot. A csapatok negyedórás kényszerszünet után tértek vissza a pályára, lejátszották az első félidőből hátralévő néhány másodpercet, majd újabb pihenő nélkül azonnal térfelet cseréltek.

A második játékrészben csak egy gól született, ezt el-Arabi Szudani szerezte egy jobb oldali beadás után. Néhány afrikai szurkoló a pályára rohanva ünnepelte a találatot, de a nagyobb balhé elmaradt. A románok másodszor már nem tudtak egyenlíteni, így az algériai drukkerek a meccs után is folytathatták a fiesztát.

ALGÉRIA–ROMÁNIA 2–1 (1–1)
Genf. Vezette: Hänni (svájci)
Algéria: M'Bolhi – Musztafa, Bugerra, Cadamuro, Gulam – Taider (Jebda, 68.), Medzsani (Halis, 92.), Bentaleb (Laszen, 84.) – Feguli (Brahimi, 84.), Dzsabu (Mahrez, 68.), Szudani (Szlimani, 76.)