Gólszerzők: Kerzsakov (74.) illetve Lee K. (68.)

Oroszország: Akinfejev - Kombarov, Ignasevics, Berezuckij, Jescsenko - Fajzulin, Zsirkov (Kerzsakov, 71.),, Satov (Dzagojev, 59.), Samedov, Glushakov (Denisov, 72.) - Kokorin.

Dél-Korea: Jung - Li Jong, Hong (Hwang, 73.), Jung, Kim J.G., - Li Cs., Son H. (Kim K., 84.), Ki S., Han K. - Ku J., Park (Lee H., 56.).

Mexikó továbbra is mumus maradt, az oroszoké a vb potyagólja

A mexikóiaik már hozzászoktak Ochoa bravúrjaihoz, a világ csak most kezd. Nem mondható el ez Igor Akinfejevről, aki a vb hibáját követte el az Oroszország-Korea találkozón.

A világbajnokság csoportkörének első fordulóját az Oroszország-Dél-Korea mérkőzést zárta. Akinfejev hibázott hatalmasat, de végül döntetlenre mentettek az oroszok.

Az orosz-koreai találkozón izgalmas játékot vártunk, és azt is kaptunk, hiszen a felek jó meccset vívtak. Az első félidőben jobban játszott Fabio Capello együttese, ám a befejezésnél gondban voltak: vagy pontatlanul zárták az akciót, vagy a kapus hárítani tudott az utolsó pillanatban, így hiába fociztak mezőnyfölényben.

Ezzel szemben Korea kontrákra rendezkedett be, ami nem működött túl fényesen, de az ázsiaiak így is többször komoly ziccerbe kerültek Akinfejev kapuja előtt.

A 0-0-s első felvonás után sokkal aktívabban fociztak a koreaiak, és rájöttek, hogy a távoli lövésekkel zavarba tudják hozni Akinfejevet.

A másik oldalon ugyanezt tették az oroszok, már amikor eljutottak a tizenhatos vonaláig. A fordulópontot a 68. perc hozta, amikor Lee Keunho saját térfeléről indulva meglódult, majd jó 20 méterről célbe vette a kaput. A nem túl erőteljes löketet az orosz hálóőrnek biztosan fognia kellett volna, ehelyett beleütött a labdába, ami a kezéről felpördülve a gólvonal mögött kötött ki (0-1). "Gigapotya"!!

Alig telt el pár perc, szép orosz akció végén Glushakov lőtt éles szögből, Jung viszont nem tudta fogni a labdát, csak kiütni maga elé, ahol érkezett a csereként beállt Kerzsakov, és közelről nem hibázta el az üresen maradt kaput (1-1).

A hajrában az ázsiaiaknak szinte helyzetük sem volt, az oroszok pedig hiába alakítottak ki ziccereket, újabb gólt már nem tudtak szerezni. Így maradt a pontosztozkodás.

Forrás:sport.hir24.hu, kisalfold.hu