G csoport, 3. forduló, Brazíliaváros,játékvezető: Nawaf Shukralla (bahreini).

: Beto (Eduardo) - J. Pereira (Varela), B. Alves, Pepe, Veloso - Amorim, Moutinho, Carvalho - Ronaldo, Eder (Vierinha), Nani.

Ghána: Dauda - Afful, Boye, Mensah - Asamoah, Rabiu (Acquah), Atsu, A. Ayew - A. Gyan, Waris (J. Ayew).

Gólszerző: Boye (öngól, 31.), Ronaldo (81.), ill. A. Gyan (57.)

Sárga lap: Moutinho (90+3.), ill. Afful (39.), Waris (55.)

A vébé öngóljával szereztek vezetés Ronaldóék, aztán Gyan fejesből egyenlített, végül Ronaldo kihasznált egy védelmi hibát. De mindez kevés volt.

31. perc: Boye összeszerencsétlenkedi a vébé öngólját. Veloso bal oldali beadása megpattan a ghánai védő előtt, aki térddel beleér, onnan pedig először a felső kapufára, majd a hosszú kapufára pattanva a labda a hálóban köt ki. 1-0

Videó>>>>

57. perc: Asamoa jobb oldali beadására a hosszún érkezik A. Gyan és a tehetetlen Beto mellett a kapuba fejel. 1-1

Videó>>>>

81. perc: Egy portugál beívelés után egy védő a magasba fejeli a labdát, Dauda épp a kaputól hét méterre álló Ronaldo elé öklöz, aki köszöni a lehetőséget, és a kapu jobb oldalába bombázza a labdát. 2-1

Videó>>>>

Kis szerencsével Potugália lőhetett volna még gólt, de ezen e vb-n semmi nem jött össze Ronaldoéknak....

Forrás:kisalfold.hu