5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

SIKERES ARGENTIN FŐPRÓBA MESSI-GÓLLAL......:

Az argentin labdarúgó-válogatott a világbajnokságot megelőző utolsó felkészülési mérkőzésén Ricky Álvarez és Lionel Messi góljával 2–0-ra legyőzte hazai pályán Szlovéniát.

Ahhoz képest, hogy a háromvédős rendszerben játszó argentin védelem többször zavarba jött az első percekben, az albiceleste gyorsan megszerezte a vezetést, hiszen már a 12. percben előnybe került. Ricky Álvarez szerzett labdát a felezővonalál, így kettő a kettő ellen támadhattak az argentinok. Az Inter középpályása magára vállalta a befejezést, és húsz méterről pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot. 1–0

Mint utóbb kiderült, ez a találat egyáltalán nem tett jót a mérkőzésnek, mert a hazaiak a folytatásban nyugodtan játszhattak, olykor túl nyugodtan is. A felesleges kockázatvállalás kerüléséhez az is hozzájárulhatott, hogy Alejandro Sabellának már a 14. percben le kellett cserélnie Lucas Bigliát. A pályáról bicegve távozó játékost Hugo Campagnaro váltotta, aminek következtében Javier Mascherano – akiről a meccs előtt hozta nyilvánosságra a Barcelona, hogy hosszabbított a klubbal – előrelépett a középpályára. Ez nem is tűnt rossz húzásnak, az ő remek labdáin kívül kevés értékelhető történt a szünetig.

A második félidőben Sabella kicsit felturbózta csapatát, és egyszerre küldte be Lionel Messit, Ángel Di Maríát, Sergio Agüerót, valamint Fernando Gagót. Miután Milivoje Novakovic a cserék után közvetlenül majdnem egyenlített fordulásból elengedett lövésével (Sergio Romero védett), előbbi három össze is hozott egy gólt egy szép akció révén, míg Gago azzal tűnt ki, hogy a meccs hangulatát elrontva hátulról kíméletlenül felvágta Dalibor Stevanovicot, aki ezután képtelen volt folytatni a játékot. Messinekegyébként – aki egyes jelentések szerint ismét hányt a meccsen – ebben a naptári évben ez volt az első gólja a válogatottban, amiért köszönetet is mondott a találatot előkészítő Di Maríának és a fejjel gólpasszt adó Agüerónak. 2–0

Mindenesetre a Barca tízese 25 meccsen 21 gólnál jár Sabella irányítása alatt, ami ugyancsak imponáló. A lényeg persze csak most jön, de öt veretlen meccsel a hátuk mögött Messiék megfelelő önbizalommal várhatják a vb-t, amelyen elsőként Bosznia-Hercegovinával találkoznak magyar idő szerint június 15-én éjfélkor.

VIDEÓ>>>>

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ARGENTÍNA–SZLOVÉNIA 2–0
 (1–0)
La Plata, 53 000 néző. Vezette: M. Vázquez (Tarán, Trinidad – uruguayiak)
ARGENTÍNA: S. Romero – F. Fernández, Mascherano (Mammana, 77.), Basanta – A. Fernández (Gago, 58.), E. Pérez, Biglia (Campagnaro, 14.), M. Rodríguez (S. Agüero, 58.), Rojo – R. Álvarez (Di María, 57.) – Lavezzi (Messi, 58.). Szövetségi kapitány: Alejandro Sabella
SZLOVÉNIA: Belec – Brecko, Ilic (Samardzic, a szünetben), Cesar (Balazic, 88.), Jokic – Stevanovic (Mertelj, 82.), Kurtic, Rotman, Ilicic (Pecnik, a szünetben) – Kirm (Lazarevic, a szünetben), Novakovic (Firer, 88.). Szövetségi kapitány: Srecko Katanec
Gólszerző: R. Álvarez (12.), Messi (76.)

Forrás:nemzetisport.hu