5 Miroslav Klose 2

Forrás:sport.hir24.hu

Forrás:sport365.hu

Svájc–Franciaország 2-5:

Nagyszerű mérkőzés a vb eddigi legnagyobb arányú győzelme, de a LEGJOBB MÉRKŐZÉSE IS!

Svájc - Franciaország 2-5 (0-3)
Salvador, Arena Fonte Nova, vezette: Björn Kuipers (holland)

Gólszerzők:
Dzemaili (81.), Xhaka (86.) illetve Giroud (17.), Matuidi (18.), Valbuena (41.), Benzema (68.), Sissoko (73.)

Svájc: Benaglio - Rodriguez, von Bergen (Senderos, 8.), Djourou, Lichsteiner - Inler, Behrami (Dzemaili, 46.), Mehmedi, Xhaka, Shaqiri - Seferovic.

Franciaország:
Lloris - Evra, Sakho, Varane, Debuchy - Matuidi, Cabaye, Sissoko - Benzema, Giroud (Pogba, 63.), Valbuena (Griezmann, 83.).

Sárga lap: Cabaye (88.)

Franciaország már 5-0-ra is vezetett Svájc ellen, végül 5-2-re nyerték a meccset, és már csak egy lépésre vannak a csoportgyőzelemtől.
A világbajnokot láttuk az E csoportban?

A gallok az előző körben simán hozták a Honduras elleni meccset, melynek a hőse Karim Benzema, a Real Madrid csatára volt, a kiváló támadótól pedig ezúttal is hasonlóan eredményes focit vártak a szurkolók.

Svájc ellen joggal tették, hiszen a két együttes között jelentős a tudásbeli különbség, annak ellenére, hogy a franciák csak pótselejtező után kvalifikálták magukat a vb-re.

A péntek esti találkozón egyébként nem telt el sok idő, máris egyértelművé vált, ki uralja majd a meccset: a 17. percben Giroud volt eredményes, majd a középkezdés után egy védelmi hibát kihasználva Matuidi talált a kapuba (0-2).

Svájc megpróbált szépíteni, de a tizenhatosig is alig jutottak el, nemhogy a kapuig, így esélyük sem volt az ünneplésre, ellenben Valbuena révén már 3-0-ra mentek a franciák.

A szünet után sem álltak le a fehér-kékek, Benzema és Sissoko jóvoltából 5-0-ra is megléptek, Svájc pedig örülhetett, hogy csak ekkora volt a különbség, hiszen ha Franciaország komolyabban veszi a játékot, még többször is beköszönhettek volna.

A hajrában aztán szabadrúgásból és egy szép kiugratás után szépítettek Svájc, de ekkor már mindegy volt. Az 5-2-es sikerrel a franciák vezetik a csoportjukat, és minden bizonnyal az első helyen zárnak majd.

17. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓL!!! VEZETNEK A FRANCIÁK! A sarokrúgás után Grioud emelkedett a legmagasabbra, Benaglio pedig nem tudta kiütni a játékszert a léc alól! 1-0!

18. PERC: 2-0!!! Behrami saját térfelén adta el a labdát, Benzema megindult vele, majd Matuidi elé tálalt, aki 16 méterről mesterien lőtte ki a jobb alsót! Egy perc alatt kettőt rámoltak be a svájci kapuba!

41. PERC: GÓÓÓÓÓÓL!!! Hárommal mennek a franciák! A szöglet után indultak meg a franciák, Varane remekül szöktette Giroud-t, majd a középen érkező Valbuena elé tálalt, kihagyhatatlan helyzetben. 3-0!

68. PERC: 4-0!!! Ez már kiütés! Az imént beállt Pogba külsővel ugratta ki Benzemát, Senderos csúnyán elmérte a labda ívét, a Real Madrid csatára pedig estében, Benaglio lába között talált a hálóba!

73. PERC: GÓÓÓÓÓL!!! 5-0!!! Benzema önzetlenül passzolt a nagy irammal érkező Sissoko elé, aki 16 méterről laposan kilőtte a jobb alsót.

81. PERC: Szépített Svájc! Dzemaili szabadrúgásból vette be Lloris kapuját, így a becsületgól megvan a pirosmezeseknek.

86. PERC: Na tessék! 5-2!!! Inler ívelt Xhakához, aki kapásból, 11 méterről helyezett a kapuba! Szép gól!

93. PERC: Kuipers lefújta a meccset, pont a francia támadás közepén, pedig Benzema szépségdíjas gólt lőtt, de ez így érvénytelen. Ez a meccs végre.